Forum.77rp.pl

Panel


Zawartość

Forum
Regulamin
Regulamin serwera 77RP

Zgłoś post

Powód zgłoszenia: 

Zgłoszenie zostało wysłane pomyślnie!

Dziękujemy za pomoc w utrzymywaniu porządku na forum.

Postaramy się jak najszybciej zrealizować twoje zgłoszenie.Regulamin serwera 77RP

Temat rozpoczęty przez Taku,

Taku
§1. Postanowienia ogólne
1. Jesteś debilem = dostajesz bana.
2. Rozgrywka na serwerze jest wzorowana na współczesnym Nowym Yorku (USA) (Liberty City), Los Angeles (Los Santos) i umiejscowiona jest w uniwersum GTA. Rozgrywka odbywa się z pominięciem wydarzeń z fabuły serii


§2. Ogólne Zasady
1. Zabrania się korzystania z jakichkolwiek skryptów, auto-clickerów, cheatów, exploitów, bugów lub modów dających przewagę w grze
2. Wszystkie błędy znalezione na serwerze muszą być niezwłocznie zgłoszone Administracji, a ich wykorzystywanie jest zabronione (nawet jeśli wydają się nieszkodliwe dla ogółu)
3. Zakaz wychodzenia z serwera podczas akcji RP
- Jeśli podczas wykonywanej akcji RolePlay zostaniesz wyrzucony z serwera, musisz napisać na Discordzie informując o sytuacji (kanał #crashe)
- Jeśli zostałeś wyrzucony z serwera podczas odgrywania akcji. Po powrocie na serwer musisz odnaleźć osobę, z którą miałeś interakcję i kontynuować
4. Wchodząc na serwer jesteś zobowiązany/a wcielić się w swoją postać (odgrywać głos, emocje, strach itd) <- brak odgrywania strachu/bólu itd = unwl
5. Jeżeli sądzisz, że inny gracz złamał regulamin podczas akcji, doprowadź akcję do końca i zgłoś sytuację na forum.77roleplay.pl (niestosowanie się = ban)
6. Zakazuje się wtrącania w akcje innych graczy bez dobrego powodu IC
7. Zakazuje się na serwerze MustWinowania przez LCPD jak i obywateli.
8. Komendy których używamy do odgrywania na serwerze: /me /do /med /try
9. Zakazuje się odgrywania na me i do akcji typu /do pistolet wypadł po postrzale i leży na ziemi w miejscu strzelaniny etc. (wszystko co masz w ekwipunku po strzelaninie masz przy sobie)

§3. Komunikacja Voice, czaty i narracja
1. Czat ooc służy tylko i wyłącznie do informowania o błędach które uniemożliwiają nam prowadzenia akcjiRP/rozgrywki. Przykład: Wyrzuciło Cie z TS, napisałeś: wywaliło mi ts, poczekajcie chwile <- jest ok. Pisanie na lokalnym ooc komentarzy typu "XD" etc jest karane banem od 24h do 7 dni.
2. Musisz posiadać sprawnie działający mikrofon
3. Akcje wykraczające poza możliwości skryptowe serwera należy odgrywać za pomocą komend /me i /do
4. Kłamanie używając komendy /do jest zabronione i banowane.
5. Wyciąganie broni długiej nie musi być odegrane na /me jeśli posiadasz torbę na plecach
6. Nosząc przy sobie broń typu M4, AK, Strzelba, Muszkiet, Tommy Gun musisz posiadać torbę (chyba że odgrywasz wyciąganie i wkładanie do bagażnika/na miejsce pasażera w pojeździe)
Broń długa to taka która została zaprojektowana do używania obiema rękoma, są nimi:
M4, AK, Strzelba, Obrzyn, Dwururka, Muszkiet, Tommy Gun, Skorpion, MP5, SMG, RPG itd.

§4. Postacie
1. Gracz może mieć więcej niż jedną postać, jednak łączenie ich lub przekazywanie majątku między nimi w jakikolwiek sposób jest zabronione
2. Przekazywanie lub pozbywanie się majątków przed planowanym uśmierceniem postaci lub zaprzestaniem rozgrywki jest zabronione. Aby uzyskać taką możliwość, należy zgłosić chęć odegrania akcji Administracji
3. Gracz jest zobowiązany do przemyślanego kreowania własnej postaci, należy posiadać odpowiednią wiedzę OOC oraz dołączać do grup które pasują do niej tematycznie
4. Imię i nazwisko postaci nie może być Polskie, odgrywamy USA a nie Sosnowiec. (Wyjątkiem jest pozwolenie administracji)

- Imię i nazwisko nie może należeć do sławnej osoby z rzeczywistości lub sławnej fikcyjnej postaci
- Imię i nazwisko nie może należeć do postaci z fabuły GTA lub być z nią w pokrewieństwie

§5. Przestępstwa
1. Każde rozpoczęcie wymiany ognia musi zostać zainicjowane głosowo. (nieumiejętne inicjowanie jest banowane)
2. Zabrania się odbijania osób z aresztu na komisariacie. (wyjątkiem jest zgoda administracji) Można to robić podczas konwoju do więzienia.
3. Zabrania się okradania kont bankowych
4. Zakazuje się używania usług znajdujących się w telefonie w celu napadnięcia kierowcy lub klientów zaznaczonych na GPS. Takich jak: LCPD, SAMS, Mechanik, Taxi (chyba że mamy bardzo dobry powód IC - konflikt z konkretnym taksówkarzem)
5. Zakazuje się odgrywania gwałtów i napaści na tle seksualnym bez zgody obu osób prowadzących postacie
6. Zakazuje się wykorzystywania EMS, którzy są na służbie jako zakładników, gdy na serwerze jest ich mniej niż 6 na służbie
7. Zakaz napadania członków LCPD/EMS, gdy celem napadu jest kradzież broni
9. Zakaz porywania LCPD jeśli jest mniej niż 6 funkcjonariuszy na służbie
10. W akcji nie może brać udziału więcej niż 7 osób. 7vs7=14 osób na akcję + ewentualne LCPD
11. W akcji może brać udział więcej niż 7 osób jeśli odgrywamy spotkanie/imprezę/event
12. W akcji może brać udział więcej niż 7 osób jeśli osoba którą porwaliśmy została; zakuta, przetransportowana w bezpieczne miejsce i celem akcji jest rozmowa, egzekucja itp. (dopiero gdy jesteśmy w bezpiecznym miejscu mogą dołączyć inne osoby)
13. Jeśli bezpieczne miejsce w którym trzymamy porwanego zostanie spalone tj. Wjazd LCPD, wjazd innej grupy przestępczej wszystkie osoby które dojechały mają obowiązek albo uciekać albo się poddać.
14. Na pracach legalnych trzeba jeździć samochodami firmowymi. Zakaz poruszania sie kradzionymi/swoimi pojazdami.
15. Jeśli masz zamiar napaść na grupę ludzi - oni odgrywają rozmowe/spotkanie etc. (ich ilość przekracza 7 osób) mają prawo się bronić wszyscy. (PUNKT 13 nadal obowiązuje)
16. Używanie komendy /try w celu wyrwania się/uderzenia osoby która nas trzyma jest dozwolone jednorazowo do gracza na akcję RP. (jeśli trzymasz nas jeden policjant, później nastepny możemy próbować jednorazowo do każdego policjanta)
17. Używanie komendy /try w celu znalezienia danego przedmiotu (ukrytego np w samochodzie) jest dozwolone jednorazowo.
18. Zakaz porywania i okradania w okolicy schowka, wyjątek stanowi jawna i mocna prowokacja
19. Możliwość podstawienia zakładników 1:1 (max 3 podstawionych) tj. masz 3 zakładników to możesz podstawić kolejnych 3.
20. Szpital = greenzone. Ucieczka dozwolona tylko i wyłącznie z bardzo dobrego powodu fabularnego tj. +100 miesiecy odsiadki lub pozwolenie administracji.
21. Zakaz odbijania w promieniu 100m od szpitala (tj jak se chcesz kogoś uratować to go odbij a nie podjeżdżasz rozjebanym autem)
22. W momencie gdy jest medyk na miejscu i kogoś podnosi zakaz prób odbicia.
23. Zakaz kradzieży policyjnych/medycznych samochodów bez dobrego powodu RP. Dobry powód RP tj. kradzież w celu ucieczki z miejsca strzelaniny i porzucenie pojazdu.
24. Jeśli na akcji jest 7 postrzelonych osób (z jednej ekipy) zakazuje się zbierania ich. Wyjątkiem są służby lub osoby które ich postrzeliły. Każde nagięcie tej zasady jest równoznaczne z przekroczeniem limitu osób na akcje.
25. Zakazuje się zabierania broni długiej LCPD/LSPD.
26. Strefe atakować może maksymalnie 7 osób. Bronić strefy może maksymalnie 10 osób.

§6. Rany postaci, Character Kill, Force Character Kill
1. Gracz po BW nie pamięta całej akcji RP która zaszła. Przykład: Umawiasz się na spotkanie z Michaelem, podczas spotkania zostajesz brutalnie napadnięty zostaje Ci wbite BW i odradzasz sie w szpitalu. Nie pamiętasz akcji od momentu umówienia spotkania.
2. Nieposzanowanie życia swojej postaci jest postrzegane za FailRP
3. Gracz, którego postać została doprowadzona do stanu omdlenia w wyniku obrażeń (BW) jest zobowiązany do odgrywania bólu
4. O zabiciu postaci (CK) decyduje tylko jej właściciel.
5. Odgrywanie martwego lub ran śmiertelnych jest równoznaczne z CK
6. Wykonywanie FCK musi zostać poprzedzone rozmową z Administracją, która zadecyduje czy możesz przeprowadzić taką akcje.
7. Po operacji zakaz biegania przez 10 minut.

§7. Pojazdy i przedmioty
1. Używaj pojazdów przystosowanych do nawierzchni po której się poruszasz
2. Pojazdy użytkowane niezgodnie z regulaminem mogą zostać usunięte
3. Skoki kaskaderskie nie są zabronione pod warunkiem że istnieje duża szansa powodzenia takiego skoku (bez kraksy)
4. Przedmioty oskryptowane nie mogą zostać odegrane przy pomocy narracji w przypadku braku ich posiadania. Nie można także ukrywać ich w najdziwniejszych miejscach na siłę przy pomocy narracji

§8. Organizacje
1. Służby porządkowe korzystając z radia muszą również mówić w grze jeśli w pobliżu są inni gracze. Nie dotyczy to sytuacji w której policjant znajduje się w radiowozie (tylko z innymi policjantami - bez obywateli), w innym pomieszczeniu, w znacznej odległości lub za przeszkodą.
2. Zgodę na prowadzenie postaci skorumpowanej może wyrazić lider frakcji w porozumieniu z Administracją lub sama Administracja
3. Dzielenie się informacjami wewnątrzorganizacyjnymi z osobami trzecimi w formie OOC jest zabronione
4. Administracja ma prawo do zmiany liderów frakcji i organizacji bez podania przyczyny
5. Organizacje porządkowe mają prawo do PowerGamingu w przypadkach skuwania, obezwładniania, prowadzenia oraz przeszukiwania osób, budynków i pojazdów
6. Nagrania z serwera np. klipy Twitch nie mogą być wykorzystywane w IC

Możliwe jest wykorzystanie nagrania, które zostało zarejestrowane przez kamerę w radiowozie, w budynkach państwowych oraz zamontowanych przez odpowiednie organizacje za zgodą administracji Post edytowany przez Taku
  • 14
  • 1
  • 2
  • 1
Google

Zamknięty

Ten wątek jest zamknięty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek (1 os, w tym: zalogowani - 0, anonimowi - 0, goście - 1)

Aktualnie brak zalogowanych użytkowników.